Новини України Україна, врожайність, ЄС, Верховна Рада, якість, безпечність, ЗЗР, агрохімія
У парламенті пропонують законопроєкт для спрощення ввезення агрохімії з ЄС

 

http://www.kubanmakler.ru

У Верховній Раді України пропонують ухвалити законопроект, який має спростити ввезення агрохімії нового покоління з ЄС.

Про це розповів народний депутат України VIII та IX скликань, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної  та земельної політики Микола Кучер, передає AgroPolit.

Йдеться про законопроєкт № 2289 від 18.10.2019 року про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», який відміняє норми про обмеження імпорту.

В Україні працюють десятки представництв європейських і світових виробників оригінальних засобів захисту рослин. Вони співпрацюють з нашими аграріями вже десятки років і ця норма є тепер лише нашою проблемою», – сказав Кучер. 

Нагадаємо, законопроєкт №2289 пропонує спростити порядок завезення пестецидів та хімікатів для дослідницьких цілей, авторства Олега Тарасова і групи депутатів. Прийняття цього законопроекту забезпечить українським аграріям можливість використовувати передові технології захисту рослин, що дозволить збільшити врожайність сільськогосподарських культур, зберегти вирощений урожай, покращити його якість і безпечність, а також утримати на світовому ринку продовольства передові позиції стабільного постачальника сільськогосподарської продукції.

На думку Олега Тарасова, норма ст. 4 щодо ввезення зразків пестицидів і агрохімікатів лише за умови реєстрації в країні виробництва є дискримінаційною і антиконкурентною, а законодавство з регулювання пестицидів вже застаріло.

Він пояснив, що сьогодні є всього два шляхи потрапляння незареєстрованих препаратів у план державних випробувань пестицидів і агрохімікатів: отримання дозволу Мінекоенерго на імпорт таких зразків препаратів та виробництво таких зразків на території України.

«Тобто ти маєш бути або імпортером, або вітчизняним виробником. Але, очевидно, що хтось отримує значну конкурентну перевагу уже на першому етапі подачі документів. Чому? Подивіться, наприклад, на перелік необхідних для подачі документів імпортером та вітчизняним виробником для завезення дослідних зразків. Імпортер має подати: заяву, копії сертифікатів якості та відповідності незареєстрованих препаратів, листок безпеки незареєстрованого препарату (карту даних небезпечного фактора), лист-клопотання від акредитованого інституту з обґрунтуванням обсягів продукту, копію договору обов'язкового страхування відповідальності, суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, підтвердження реєстрації в країні виробництва. А український виробник тільки технічні умови на виробництво дослідних партій», — вважає він.

Читайте також:

Україна стала ближче до фітосанітарних норм ЄС на 43%